Çatı Üstü Güneş Enerji Sitemleri

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun çıkardığı yönetmelikle 10 KW ve altındaki güçte çatı üstü güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu kolaylaştırıldı. Eğer çatıda sistemin kurulması için uygun boş alan varsa sistem kurulur ve aboneler kendi elektriklerini kendileri üretir.

Güneş enerjisi panelleri kurulduğu andan itibaren otomatik olarak çalışmaya başlar yeterli güneş ışığı alınması ile üretilen elektrik otomatik olarak şebekeye aktarılır.

Çatı üstü güneş enerji santrali kurulumu için çatıda keşif çalışması, sistemin kurulacağı alanın büyüklüğünü, gölge durumlarını, çatının taşıma kapasitesini ve çatının yönünü belirleyerek uygun çözümleri hazırlayıp hangi teknikle montaj yapılacağını tespit ediyoruz. Alanında uzman mühendislerimiz tarafından kurulan santral, yıllarca hava şartlarından etkilenmeden sağlam kalır ve enerji üretimi için kullanılır.

Asya Grup Mühendislik Solar Enerji olarak bu konuda sektörün en iyi ve kaliteli ürün tedearikçileri ile çalışarak kurduğumuz santrallerde enerji üretiminin en verimli ve uygun şekilde yapılmasını sağlıyoruz.